Ekskavaatori rent – kuidas valida õige kopp?

Palju õnne! Oled teinud eduka pakkumise ja võitnud uue töö. Järgmine samm on veenduda, et kõik tööks vajalikud masinad on olemas. Üks kõige levinum masin, mida ehitusettevõtted rendivad, on ekskavaator. Kuid kõikide võimalike valikute seast võib õige ekskavaatori rent kujuneda parajaks katsumuseks.

Õnneks õpetab see lihtne juhend, kuidas valida ekskavaator, mis vastab Sinu töö vajadustele. Ekskavaatori valikul tuleb lähtuda tööülesannetest, töö iseloomust, objektist ja veenduda, et ekskavaatoril on olemas lisavarustus, et kaevetööd kiiresti ja efektiivselt tehtud saaks.

Vali ekskavaator objekti järgi

Milline on Sinu objekt? Kujuta seda ette. Sealhulgas mõtle vajadustele ja takistustele, mida projekti eri etappidest ette võib tulla. Parim viis veenduda, et oled valinud õige ekskavaatori, on ette kujutada kõiki võimalikke vajadusi.

Jälgi järgmisi spetsifikatsioone, et ekskavaator sobiks Sinu objektiga:

 • Kaal - Keskendu maksimaalsele kaalule, mis katab vajadused. Sa ei taha, et ekskavaator oleks liiga raske ja kahjustaks objekti. Kui tonnaaž tõuseb, kasvab tõstejõud proportsionaalselt.
 • Mootor - Sul on vaja mootorit, mis on piisavalt võimas, et objektil ringi liikuda ja tööülesandeid täita. Ekskavaatori jõudluse määrab hüdraulikasüsteemi võimsus. Efektiivsemad hüdraulilised süsteemid tõstavad efektiivsust ja tootlikkust.
 • Suurus - Veendu, et ekskavaator mahuks objektile. Tavaliselt arvutatakse suurust kaalu järgi. 
 • Kopa maht - Kuna kopp on ekskavaatorite kõige levinum töövahend, siis kontrolli, millist tüüpi ja mis mahutavusega koppa vajad.
 • Veerem - Veeremi valikul lähtu pinnasest. Kõige levinumad on metallveeremiga ekskavaatorid. Asfaldil töötades sobib paremini kummiveerem, sest see ei kahjusta asfalti. 
Ekskavaatori rent ja kaevetööd

Suurus loeb

Väiksemate tööde puhul sobib tööks minilaadur või kopplaadur, millega saab enamus levinud kaevetöödest tehtud. Lisaks võtavad nad vähem ruumi ka treileril. Suurtel ja töömahukamatel projektidel on roomik- või ratasekskavaator parem valik. Arvestada tasub ka sellega, et suurem ekskavaator nõuab suuremat treilerit. 

 • Miniekskavaator - Need väikesed ekskavaatorid on tavaliselt kõige mobiilsemad. Nad võivad kaaluda kuni 7 tonni. Miniekskavaator on parim valik väikestel ja kitsastel objektidel. Neil on teiste ekskavaatoritega võrreldes vähem võimsust, kuid kahjustavad ka kõige vähem pinnast, teed ja kõnniteed.
 • Keskmise suurusega ratas- ja roomikekskavaatorid – Need masinad on kaaluvahemikus 7 tonni kuni 45 tonni. Need on kõige mitmekülgsemad ekskavaatorid, mis töötavad hästi peaaegu igal objektil. Neil on palju võimsust, nii et nad on rasked ja võivad kahjustavad pinnast, millel nad töötavad. Töötamiseks vajavad nad palju ruumi, kuid vastutasuks on nad tugevad ja kergesti transporditavad. Neid ekskavaatoreid kohtad ehitusobjektidel kõige sagedamini. 
 • Suured roomikekskavaatorid - Need ekskavaatorid võivad kaaluda kuni 80 tonni. Need masinad on võimsuse ja tootlikkuse meistriklass. Neid ei näe tihti linnakeskkonnas, kuid nad on hädavajalikud suuremate ehitiste jaoks. 

Igaks tööks õige tööriist

Kui soovid teha ka muud peale kaevetööde, on ekskavaatori rent juba natuke keerulisem. Sellisel juhul tuleb mõelda, milliseid töölisasid (lisaseadmeid) on vaja. Ekskavaator on väga multifunktsionaalne tööriist ning kasutades erinevaid lisaseadmeid, saavad tehtud paljud erinevad tööd.

 • Kopp - Kopp on ekskavaatori kõige mitmekülgsem töövahend, mis saab teha erinevat laadi kaevamisi, kraavide puhastamisi ja palju muud. Kopad jagunevad suures plaanis kaheks:
 • Kiirliides - Kiirliidese süsteemid võimaldavad kiiret tööseadmete vahetust. See tähendab, et masin võib töövahendit vahetades teostada erinevaid ülesandeid.
   
 • Rokson ehk hüdrovasar. Seda lisaseadet kasutatakse tavaliselt hoonete ja rajatiste lammutamisel ning asfaltkatte eemaldamisel. 
   
 • Vibroplaat - Vibratsiooniplaadid on kasulikud näiteks trassiehituses, et pinnas toru mahapanekuks ette valmistada.
 • Kihv - Lõhu kõva või isegi jäätunud pinnast. Samuti sobib see lisaseade hästi kändude välja juurimiseks. 

Õige ekskavaatori valimine

Ekskavaatorid on põhjusega teeninud endale koha populaarseimate ehitusmasinate nimekirjas, kuna nad on mitmekülgsed ja kasulikud kogu ehitustsükli vältel. Ehitusplatsil on alati tööd ekskavaatorile, alates vundamendiaugu kaevamisest ja puistematerjalide ümberpaigutamisest kuni lammutustööde teostamiseni. 

Leia vaba ekskavaator minutiga.


Kohene ligipääs. Krediitkaarti pole vaja.